شركت فضای سبز نیروانا

بهترین دستورالعمل های نگهداری از فضای سبز

امروزه نگهداری از فضای سبز در زندگی شهری به بخشی از ملزومات آن تبدیل شده است. چه این فضای سبز باغچه شخصی شما و چه فضای سبز شهرک یا باغچه حیاط آپارتمان تان باشد، بهتر است با نحوه نگه داری و توسعه فضای سبز آشنایی داشته باشید. مراقبت مناسب از درختان ، چمن و درختچه ها به طرز شگفت انگیزی ساده است و پاداش این مراقبت استفاده از فواید بی اندازه آنهاست. در این پست قصد داریم ۵ راهکار ساده برای نگهداری فضای سبز را برایتان ذکر کنیم.

بهترین دستورالعمل های نگهداری از فضای سبز

۵ راهکار برای نگهداری فضای سبز

در ادامه با پنج نکته سریع برای به حداکثر رساندن مزایای فضای سبز با ما همراه باشید.

نگه داری از چمن ها

در حالی که ممکن است این توصیه را زیاد شنیده باشید اما اغلب نادیده گرفته می شود. نگهداری از چمن ها از جمله کارهای مهمی است که ماهانه یا هفتگی باید به آن رسیدگی کرد. چمن ها با کاهش رواناب نقش مهمی در حفاظت از آب های زیر زمینی بازی می کنند. قبلا در پستی جداگانه مفصلا مزایا و فواید فضای سبز را ذکر کرده بودیم. از این رو توجه و رسیدگی به چمن ها یکی از موارد مهمی است که نقش مهمی در کیفیت فضای سبز دارد، آبیاری و هرس به موقع از جمله این موارد است.

انتخاب گیاهان مناسب منطقه

انتخاب گل و گیاهانی که با آب و هوای منطقه منطبق باشد، امری ضروری است. با انتخاب درست گیاهان و گلهایی که آب و هوای منطقه شما را تحمل می کنند، میتوان زیبایی فضای سبز را تضمین و کار مراقبت از گیاهان را بسیار ساده تر کرد. داشتن یک فضای سبز زیبا و شناخته شده برای کاهش فشار خون ، کاهش تنش عضلانی و کاهش ترس بسیار موثر می باشد.

هرس کردن

هرس کردن در نگهداری از فضای سبز امری مهم و ضروری است زیرا میتواند گل ها، گیاهان و درختچه ها را سال ها حفظ کند. اما این هرس باید به درستی انجام شود، هرس نادرست می تواند مضرتر از نادیده گرفتن آن به طور کامل باشد. هرس مناسب باعث شکوفایی بهتر گیاهان شده ، اندازه مورد نظر گیاه را حفظ می کند و حتی می تواند یک بوته قدیمی را جوان تر کند. داشتن گل ها و درختچه هایی که به خوبی از آنها نگهداری می شود نه تنها فضای سبز را جذاب تر میکند بلکه یک زیستگاه حفاظتی برای پرندگان نیز فراهم میکند که به زیبایی طبیعی فضای سبز می افزاید.

غنی سازی خاک

استفاده از کمپوست به خاک کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند، کمپوست همچنین می تواند باعث کاهش بیماری ها و دفع آفات شود. غنی سازی خاک با کمپوست نه تنها مواد مغذی مورد نیاز خاک را فراهم می کند بلکه به کاهش زباله نیز کمک می کند.

درخت بکارید

کاشت درخت یکی از ساده و موثرترین فعالیت هایی است که می توانید برای بهبود فضای سبز خود انجام دهید. درختان زیادی وجود دارند که ارزان و سریع رشد می کنند. در شهرک ها و مناطقی که ساخت و ساز جدید باعث شده خالی از فضای سبز باشد، اکسیژن کمتر و آلاینده های بیشتر پیامدهای آن در آینده خواهد بود. کاشتن درخت کمک بزرگیست که علاوه بر تصفیه باعث خنک شدن هوا نیز میشود.

نگه داری و حفظ فضای سبز در مقابل مزایای زیست محیطی ، اقتصادی و شیوه زندگی که درختان ، درختچه ها و گل ها به ما ارزانی میدارند، کار آسانیست. تمامی این مزایا ارزش تلاش اضافی برای ایجاد و حفظ یک چشم انداز خوب را دارند.

در بالا ۵ راهکار برای نگهداری فضای سبز را برایتان ذکر کردیم؛ اگر راهکار دیگری میشناسید که برای توسعه فضای سبز مناسب است، آن را از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. 

امیدواریم این پست شما را برای زندگی شهری سبز و سالم تشویق کرده باشد. منتظر نظرات شما هستیم.